Nasza misja

Poznajcie nas bliżej ! 🙂

Żłobek „Mały Da Vinci” jest miejscem wyjątkowym pod każdym względem, ponieważ powstał na fundamencie miłości.  Na początku do jednego dziecka – mojego syna a z czasem do wszystkich. Moje dziecko było iskrą, która rozpaliła to przedsięwzięcie.

Historia narodzenia  tej magicznej placówki miała swoje początki w nowym etapie mojego życia. Jako świeżo upieczona mama już wiedziałam, że moja miłość do dzieci jest tak ogromna, iż pragnę się nią dzielić z innymi.  Każdy aspekt tego miejsca został szczegółowo opracowany – gdyż tworzymy naszą placówkę dla najbardziej wymagających klientów – DZIECI .

Stronimy od tradycyjnego i schematycznego nauczania i wychowania. Zależy nam na indywidualnym podejściu do dziecka oraz podążaniu za nim. Idealną metodą okazała się być, metoda opracowana przez Marię Montessori. Zachowujemy jednak oryginalność i własny pomysł na to miejsce. 🙂

Dzieci żyjące zgodnie z duchem Montessori, są uczone samodzielności, motywacji i wiary w swoje możliwości. Dzieci montessoriańskie wiedzą co to szacunek i honor.  Nie poddają się i służą pomocą. Wiedzę i rozwój osobisty osiągają w idealnie dostosowanych warunkach, sprzyjających ich pracy i koncentracji.  W centrum metody Montessori jest dziecko dla którego stwarza się odpowiednie środowisko – otoczenie. Dzieci poznają świat poprzez wszystkie pięć zmysłów. Same wyznaczają kierunek swojego rozwoju, gdyż uczą się tego na co mają ochotę według własnego planu wybierając z wielu możliwości. Dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności poprzez swoją aktywność. Ćwiczą, próbują, sprawdzają. Zaspokajają swoją dziecięcą ciekawość korzystając z angażujących materiałów, pobudzających kreatywność i logiczne myślenie. Nasi nauczyciele przygotowują materiały, które wspierają w dzieciach chęć pracy zgodnie z ich możliwościami i w ich indywidualnym tempie.  Przyczynia się to do kształtowania dyscypliny i samokontroli dziecka.

Nie uznajemy porównywania, pośpiechu, zawstydzania czy rywalizacji, temu mówimy stanowcze – NIE. Stosujemy podejście bezwarunkowe – bez wyznaczania nagród i kar. Pracujemy nad wewnętrzną motywacją, która sama w sobie jest rodzajem nagrody. Zewnętrzna motywacja kar i nagród tylko niepotrzebnie ją zaburza.  Obowiązują nas klarowne zasady dotyczące porządku, bezpieczeństwa i szacunku do członków naszej społeczności.

Naszą misją jest zapewnienie Dzieciom idealnego miejsca do wspólnej zabawy a przede wszystkim do ogólnego rozwoju w procesie interakcji i budowania więzi z rówieśnikami. Pragniemy rozpoznawać i zaspokajać Ich potrzeby edukacyjne oraz umożliwiamy rozwój talentów i zainteresowań.

W naszym żłobku znajdują się drewniane zabawki z atestami, które są prosto skonstruowane, tak by rozwijać i pobudzać wyobraźnię dziecka. Pomoce zbudowana są według zasady stopniowania trudności. Cały materiał jest ze sobą logicznie powiązany, stanowi integralną całość. Wystrój naszych sal, również temu sprzyja, gdyż jest delikatny i spójny z całością. Kolory zabawek, mebli i ścian są w stonowanych, spokojnych kolorach aby nie rozpraszać maluchów.

Placówka posiada plac zabaw dostosowany do wieku Dzieci w którym znajduje się ogród owocowo-warzywny o który wspólnie z dziećmi dbamy. By zadbać o rozwój samodzielności dziecka nauczyciele będą wdrażać dzieci w codzienne obowiązki „ możliwe” do wykonania przez nie np. pomoc przy przygotowaniu  śniadania, samodzielne korzystanie ze sztućców, nalewanie sobie zupy, odkładanie zabawek na miejsce, po skończonej aktywności, dbanie o ogród- wspólne sadzenie, pielenie i wiele innych obowiązków życia codziennego. Placówka ma za zadanie zbliżyć się do warunków jak najbardziej domowych. W tym celu w codziennej pracy będziemy wykorzystywali elementy pedagogiki Marii Montessori.

Nauczyciele w naszej placówce, nie są przypadkowymi osobami posiadającymi uprawnienia. To starannie dobrane osoby, które patrzą w tą samą stronę. Tworzymy rodzinną atmosferę, by nasze miejsce przypominało dom dla dzieci, dokładnie tak jak nasza patronka. Panująca zgodna i dobra relacja przenosi się pozytywnie na dzieci. Nauczyciel jest pomocnikiem dziecka w drodze do jego dorosłości. Obserwuje, podpowiada ale nie wyręcza, nie przejmuje aktywności za dziecko. Tłumaczy jak dbać i posługiwać się pomocami. Pomaga, gdy dziecko go o to poprosi. Stwarza dziecku warunki, by mogło doświadczać.  Całym sobą akceptuje działania dziecka.

Napisałam na początku, że to miejsce powstało na fundamencie miłości do dzieci dlatego też placówka będzie korzystać z „elementów pedagogiki Montessori”. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców, chcąc jeszcze bardziej działać ku dobru dziecka postanowiliśmy zrobić kilka odstępstw od tej metody.

Oto kilka z nich:

 • Tworzymy plany dydaktyczno-wychowawcze. Każdy rozpoczęty tydzień wiąże się z inna tematyką, tak by dzieci mogły się szeroko rozwijać. Pobyt w Małym Da Vinci ma poruszyć umysł, ręce, nogi i wyobraźnię dziecka. Nie jesteśmy jednak placówką, która twardo stoi przy realizacji zaplanowanych czynności w ciągu dnia. Obserwujemy naszych podopiecznych i ich zainteresowania, podążamy za nimi. Mamy elastyczne podejście do realizacji planów dydaktyczno-wychowawczych. Są one stworzone z myślą o dzieciach i ich rozwoju. Wierzymy w to, ze dzieci są ciekawe świata i same chcą się uczyć.
 • Pedagogika Montessori zakłada, że w placówce powinny być grupy mieszane wiekowo po to, by młodsze dzieci mogły naśladować starszych kolegów i liczyć na ich pomoc. Starsze dzieci stają się wzorem do naśladowania – dając przykład młodszym, kształtują w sobie poczucie bycia liderem. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Starszaki opiekują się młodszymi. Te warunki sprzyjają domowym, gdzie dzieci są zróżnicowane wieko.  Dzieci w naszym żłobku również będą mieć stworzone warunki aby spotykać  się podczas zabaw swobodnych w placówce, na placu zabaw i przy innych aktywnościach. Wtedy będą mieć szansę na rozwój tych umiejętności. Docelowo jednak grupy będą jednolite wiekowo max 10 osobowe by zapewnić bliski, indywidualny kontakt nauczyciela z dzieckiem. Zależy nam na tym, aby każde dziecko rozwijało się w swoim tempie i miało zajęcia dostosowane do swojego wieku. Naszym zdaniem łączone grupy na stałe mogłyby mieć ujemny skutek dla dzieci starszych spędzających czas głównie z młodszymi. Stawiamy na rozwój i dobro każdego dziecka!
 • Pedagogika Montessori zakłada, że dziecko po zaprzestaniu korzystania z pieluchy powinno uczyć się korzystania z sedesu. Wiemy, iż niekiedy taka zmiana może powodować lęk u dzieci, dlatego w naszej placówce przy nauce korzystania z toalety maluchy będą miały szansę zapoznać się z nocnikiem, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Jesteśmy miejscem, które całym sercem jest blisko przyrody!

 •  Nasze zadanie to prowadzenie zdrowego i zrównoważonego trybu życia, edukowanie dzieci o potrzebie dbania o własne zdrowie, środowisko i zdrowe żywienie – o czym więcej mogą Państwo poczytać w zakładce – wyżywienie.
 • Posiadamy ogród warzywno-owocowy aby odżywiać się jeszcze zdrowiej produktami z własnej uprawy. 😊
 • Każdą wolną chwilę spędzamy  bawiąc się i ucząc na świeżym powietrzu.
 • Uczymy podstawowych zasad ochrony przyrody oraz współistnienia człowieka w harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą.
 • Kształtujemy proekologiczne postawy wychowanków, personelu przedszkola i rodziców.
 • Zabawki i meble są drewniane i posiadają certyfikaty
 • Jemy zdrowe posiłki przygotowywane we własnej kuchni.
 • Dzieci korzystają z mydełek organicznych.
 • Uczą się segregacji odpadów.
 • Placówka będzie regularnie dezynfekowana poprzez ozonowanie, które sprzyja zdrowiu i środowisku.

Nasz żłobek żyje w zgodzie z naturą !!!

Plusy dla Rodzica

 1. Bliski dojazd z Warszawy, Piaseczna, Mysiadle. Atrakcyjna lokalizacja. Z dala od miasta i ulicznego zgiełku. Dużo terenów zielonych.
 2. Darmowy i przestronny parking dla rodziców.
 3. Profesjonalne podejście do klienta- stały kontakt z rodzicem: telefoniczny i mailowy, otwarci na spotkania i rozmowy o dziecku.

Mamy nadzieję, że nasz sposób patrzenia na wychowanie i edukację dzieci trafi również w Państwa serca